Na začiatku letných prázdnin obchádza Bratislavu zakaždým rovnaké strašidlo – letný grafikon mestskej dopravy. Obyvatelia a návštevníci hlavného mesta sa musia zmieriť s tým, že spoje chodia redšie, beztak dlhé čakanie na zastávkach sa ešte viac predĺži a v plných autobusoch či električkách sa treba ešte viac tlačiť. Niekto totiž usúdil, že v lete cestuje menej ľudí.

Letné grafikony majú aj inde. Trápnosť toho bratislavského spočíva v tom, že doprava je tu úbohá a deravá aj počas školského roka a cez letné dva mesiace sa tento jav akurát ešte viac prehĺbi. Kto neverí, nech zájde do Brna alebo do Viedne a vyskúša si cestovanie v týchto mestách.

Bratislavská mestská doprava nápadne chradla v mečiarovských časoch, keď bola odkázaná na dotácie vlády – a tá hlavnému mestu nepriala, pretože ono neprialo jej. Vtedy si Bratislavčania museli privyknúť na dvadsaťminútové intervaly električiek cez víkendy a ďalšie obmedzenia.

Zlepšenie však neprišlo ani neskôr, keď sa už nedalo vyhovárať na Mečiara. Nová sieť liniek MHD prepravu predĺžila a skomplikovala prestupmi. Tento trend udržiava aj súčasné záhradníkovské vedenie Dopravného podniku. Jeho doterajší šéf Záhradník (ku koncu júna odstúpil z funkcie) sa zviditeľnil akurát politickými ambíciami, keď ulice na celom Slovensku vyzdobili predvolebné billboardy Únie. Táto strana si mohla dovoliť zjavne okázalú kampaň, zrejme, aby občania mali na očiach, kvôli komu sa v Bratislave cestuje na úrovni rozvojovej krajiny. Dokonca sa v Bratislavských novinách pred voľbami objavil zavádzajúci článok, podľa ktorého akýsi nereprezentatívny prieskum prisúdil Únii zisk 22 percent a víťazstvo vo voľbách! Aká bola realita? Volebný výsledok tandemu Záhradník + Martináková (pamätá si niekto na ňu?) predstavoval 0,7 percenta hlasov (rovných 17 741). Len pre názornosť, o 3000 hlasov viac, než Paliho Kapurková. Nuž, slušné…

Zastavuje sa rozum nad tým, že ľudia s takýmto portfóliom aktivít a výsledkami zastávajú dôležité posty v meste a jeho štruktúrach či podnikoch. Zrejme je tu však istá spojitosť s rovnako zarážajúcim faktom, že bohaté mesto, ktoré je rajom developerov a ktoré zažilo nebývalý rozmach investícií, poskytuje také biedne služby. Ide o  typické zlyhanie komunálnej politiky a jej predstaviteľov. Voliči však majú sami v rukách rozhodnutie, podľa akého grafikonu budú cestovať.

Ako sa cestuje inde:

http://www.jrbrno.cz/

http://www.wienerlinien.at/wl/ep/tab.do/pageTypeId/9082

http://www.dpp.cz/