Browsing Posts in Čo bolo

Konkrétne 9. augusta o 17.00 v čitárni U červeného Raka. Fakt sme zahrali pekne. Pred nami vystupoval Peter Janku – pobavil ma najmä pesničkou o tom, ako na Slovensku idú všetci doľava a namiesto pravých sú iba ľaví Slováci. Kedykoľvek aj nabudúce v tejto zostave. Divákom ďakujeme za priazeň.

Prešporok v Hrončoku (2010)

Prešporok v Hrončoku (2010)

Márius Kopcsay U červeného raka

Márius Kopcsay U červeného raka

Čo bolo?

No comments

Pôsobenie v denníku Pravda

(* 2007 + 2010)

Pôsobenie v novinách

(* 1990 + 2010)

Vysielanie novely Medvedia skala na pokračovanie v Slovenskom rozhlase.

Všetkých osem dielov nájdete tu:

http://rozhlas.sk/inetportal/web/index.php?lang=1&stationID=0&page=showNews&id=87757

Koncert skupiny Prešporok

Lodenica, Piešťany, 28. 8. 2010

V Piešťanoch sa cez víkend konal country a folkový festival Lodenica, na ktorom ako zlatý klinec – celkom posledná kapela posledného večera – vystúpila skupina Prešporok. Vlastne skôr by sa dalo povedať, že išlo o klinec hrdzavý, s námahou držiaci pohromade rozpadávajúcu sa drevenú latrínu. Samozrejme, my sme zahrali dobre, možno preto, že sme konečne cvičili. Len okolnosti boli neprajné. Na pódium vyprázdňujúceho sa alternatívneho stanu sme sa dostali pred jednou večer tesne po skončení bujarej produkcie Eda Klenu. Časť publika odchádzala domov, časť túžila vidieť Plavcov, ktorí na hlavnom javisku rozbalili svojich „Promovaných inženýrov“. Nuž, sínus kosínus deskriptíva, odohrali sme koncert pred pár nadšencami, s dobrým zvukom a mesiacom na nepokojnej oblohe nad hlavou. Za pár drobných (konkrétne som dostal 10 eur) a za vidinu rozohriatej postele o štvrť na päť ráno to stálo za to – ako skúsenosť, že muzikantský chlebík je naozaj tvrdý. Ale vždy sa dá prežu(i)ť. Čo bolo, bolo, terazky som umelec…

Minidráma Slečna za Pultom, Rádio Slovensko, 19:30

Nočná Pyramída, 22:30

Veľakrát som mal možnosť navštíviť rozhlas ako jeho spolupracovník, alebo ako hosť rôznych diskusných relácií, zväčša politických. Teraz som sa ocitol zoči-voči mikrofónu, za ktorým som tušil širokú poslucháčsku verejnosť. Našťastie, verejnosť bola naladená dobre, čo potvrdili pozitívne reakcie a ohlasy a zaujímavé otázky. O čosi horšie to bolo s mojím naladením – takže napriek globálne pozitívnemu vyzneniu relácie sa určite vrátim k niektorým nezodpovedaným či nedopovedaným otázkam, na ktoré poslucháčom dlhujem odpoveď. V každom prípade ďakujem rozhlasu, redaktorke Lýdii Mrázovej a najmä poslucháčom za milé stretnutie.

Koncert skupiny Prešporok, 18:00

Skupina Prešporok konečne absolvovala krst ohňom. Alebo skôr letným podvečerným slnkom, ktoré rozpálilo vzduch aj asfaltové a betónové plochy medzi dúbravskými panelákmi. Ešte väčšou zaťažkávacou skúškou však boli plné dve hodiny hrania bez dovolenkujúceho člena Kamila Vilinoviča. Okrem nezmazateľnej stopy v našich srdciach sa z koncertu nezachovala žiadna iná dokumentácia, čo je možno aj dobre. Na druhej strane sa diváci (a nebolo ich málo) tvárili vcelku spokojní a po západe slnka a východe mesiaca tesne pred splnom vyústilo naše trápenie na javisku do celkom príjemného letného večera.

A ešte k júnovému koncertu v Medickej záhrade – tu sa pár fotiek zachovalo, dokonca celkom pekných.

http://picasaweb.google.com/jergi22/PresporokLiveMedickaZahrada2462010#

Márius Kopcsay vystúpil v rozhorúčenom Stane kultúry a oddychu na trenčianskej Pohode. V sobotu o 17. hodine večer vydeseným divákom narušil príjemnú relaxáciu depresívnym pásmom slova a hudby s názvom Čo bude po smrti. Za zvukov kvíliacej gitary, na ktorú hral jeho syn Dominik, prečítal úryvky z poviedky Životopis (Kritický deň, 1998, L.C.A.) a Zelené nebo (Stratené roky, 2004, L.C.A.) V druhom prípade išlo o populárnu ukážku popisujúcu útrapy cestujúceho v autobuse, ktorý nemôže vykonať malú potrebu, hoci to zúfalo potrebuje. Podarí sa mu to až vo Zvolene. Po dvoch literárnych ukážkach Márius Kopcsay zahral a zaspieval skladby Čo bude po smrti a Love is Everywhere.

Voices Live – 23. 6. 2010, 19.00, Heineken Tower Stage, BA – fotky z akcie si môžete pozrieť po kliknutí na tento odkaz: http://www.voices.sk/Voices_Live_15 a videozáznam z akcie nájdete na tomto odkaze http://www.voices.sk/Marius_Kopcsay_Voices_live

Voices Live

Prešporok koncert – 24. 6. 2010, 19.00, Medická záhrada, BA